SKU: 3R2621-10B-EW
Interior Dimensions: 26.38 x 21.38 x 10 in.
Exterior Dimensions: 29.38 x 24.25 x 14.25 in.
Base & Lid Dimensions: Base: 8.05 in. | Lid: 1.95 in.
Weight: 33 Lbs.
Wheels: Pull Handle Wheeled
UPC Code: 789270000278
Black
SKB 3R Series 2621-10 Waterproof Shipping Case w/ Wheels
SKU
3R2621-10B-EW
Request a Quote
Secure Checkout SSL Encrypted
Weight: 33 Lbs.
Wheels: Pull Handle Wheeled
UPC Code: 789270000278
Black
3R Series 3R2621-10 Waterproof Shipping Case with Wheels
  • Empty Interior
  • ATA Rated
  • Built-In Wheels
  • Built-In Pull Handle
More Information
SKU3R2621-10B-EW
BrandSKB Cases
Interior OptionsEmpty
Interior (LxWxH)26.38 x 21.38 x 10 in.
Interior Cu. Volume3.26 cu ft
Exterior (LxWxH)29.38 x 24.25 x 14.25 in.
Exterior Cu. Volume5.88 cu ft
Carton Dimensions29.88 x 24.33 x 15 in.
ColorBlack
Lid Depth1.95 in.
Base Depth8.05 in.