SKU: 3SKB-SR30
Exterior Dimensions: 29.5 x 2 x 1.25 in.
Weight: 3.5 Lbs.
SKB 30 Inch Support Rails
SKU
3SKB-SR30
Request a Quote
Secure Checkout SSL Encrypted
Guaranteed Safe CheckoutGuaranteed Safe Checkout
Shipping Time FrameShipping Time Frame
Typically Ships within 2 - 3 Days
No Restocking FeeNo Restocking Fee
No Restocking Fee
Weight: 3.5 Lbs.
SKB 30 Inch Support Rails
Support Rails that are made of zinc plated steel to support additional weight for 30 in. Shock Racks only.
  • Compatible with SKB 30 in. Shock Rack cases
  • Optional support rails made to support additional weight on an SKB case.
UPC Code:
3SKB-SR30 – 789270991149
More Information
SKU3SKB-SR30
BrandSKB Cases
Exterior (LxWxH)29.5 x 2 x 1.25 in.
Carton Dimensions31 x 3 x 2 in.