SKU: TM-S3026-13LT-16
  • Holds 13 Laptops
  • Fits Most 13 to 14 in. Laptops
Laptop Slot Size: 13.5 x 11.5 x 1 in.
Accessory Compartment Size: 11 x 7 x 11.5 in.
Additional Accessory Compartment Size: 13.5 x 7.25 x 11.5 in.
Exterior Dimensions: 33.7 x 28.53 x 16.37 in.
Base / Lid Depth: 13.5 in. / 2 in.
GTIN: 00857515007693
Black
TM-S3026 Multiple Laptop Case For 13 Laptops | Fits Most 13 to 14 in. Laptops
SKU
TM-S3026-13LT-16
No Restocking Fee
  • Holds 13 Laptops
GTIN: 00857515007693
Black
Specialty Cases TM-S3026-13LT-16 Multiple Laptop Shipping Case Holds 13 Laptops
  • Fits Most 13 inch to 14 inch Laptops
  • Foam Interior Fits 13 Laptops and Accessories
  • 13.5 x 11.5 x 1 in. Laptop Slot Size
  • 11 x 7 x 11.5 in. Accessory Compartment Size
  • 7.25 x 13.5 x 11.5 in. Extra Accessory Compartment Size
More Information
SKUTM-S3026-13LT-16
BrandSpecialty Cases
Designed To Hold13 Laptops
Laptop Insert DirectionVertical
Exterior (LxWxH)33.7 x 28.53 x 16.37 in.
Lid Depth2 in.
Base Depth13.5 in.
Total Depth15.5 in.
ColorBlack
Device TypeLaptop
Number of Devices13
Write Your Own Review
You're reviewing:TM-S3026 Multiple Laptop Case For 13 Laptops | Fits Most 13 to 14 in. Laptops