SKU: TM-S3026-16LT-18
  • Holds 16 Laptops
  • Fits Most 15 to 16 in. Laptops
Laptop Slot Size: 15 x 11.5 x 1 in.
Accessory Compartment Size: 11 x 7 x 11.5 in.
Exterior Dimensions: 33.7 x 28.53 x 16.37 in.
Base / Lid Depth: 13.5 in. / 2 in.
GTIN: 00857515007792
Black
TM-S3026 Multiple Laptop Case For 16 Laptops | Fits Most 15 to 16 in. Laptops
SKU
TM-S3026-16LT-18
No Restocking Fee
  • Holds 16 Laptops
GTIN: 00857515007792
Black
Specialty Cases TM-S3026-16LT-18 Multiple Laptop Shipping Case Holds 16 Laptops
  • Fits Most 15 inch to 16 inch Laptops
  • Foam Interior Fits 16 Laptops and Accessories
  • 15 x 11.5 x 1 in. Laptop Slot Size
  • 11 x 7 x 11.5 in. Accessory Compartment Size
More Information
SKUTM-S3026-16LT-18
BrandSpecialty Cases
Designed To Hold16 Laptops
Laptop Insert DirectionVertical
Exterior (LxWxH)33.7 x 28.53 x 16.37 in.
Lid Depth2 in.
Base Depth13.5 in.
Total Depth15.5 in.
ColorBlack
Device TypeLaptop
Number of Devices16
Write Your Own Review
You're reviewing:TM-S3026 Multiple Laptop Case For 16 Laptops | Fits Most 15 to 16 in. Laptops